Címlap Hírek Világban élő ferencesek
Hírek röviden

A Forráspont Lelkigondozó Szolgálat 2017. március 1-jén megkezdte működését a Szegedi Katolikus Egyetemi Lelkészség irodáján, a Dugonics tér 12. szám alatt. Bejelentkezés: elektronikusan: forraspontszeged@gmail.com; telefonon a 20-3689412 számon, vagy személyesen a Forráspont Lelkigondozó Szolgálatnál. Facebook: https://www.facebook.com/forraspontszeged

Világban élő ferencesek PDF Nyomtatás E-mail

A szeptember 6-i társaskörön Kerekes László, újszegedi testvérünk (jelenleg az Országos Ferences Világi Rend minisztere) az alapító Assisi Szent Ferenctől kezdődően mutatta be a ferences családfát. Előadónk és felesége Erzsike egymást váltva színesítették a hallgatók ismereteit erről a szervezett testvéri közösségről. Megtudtuk, hogy a Világi Rend 116 országban van jelen, mintegy 400.000 taggal. Hazánkban 34 helyi közösséghez 450 fő tartozik. Szegeden két FVR található: egyik Alsóvároson, a másik Felsővároson működik. Minden hívő előtt nyitott, aki szellemi-lelki egészségben van. Az alapító a világi státuszban levő testvérek számára is fontosnak tartotta, hogy az evangélium szerint éljenek, fontos az imádság, a testvéri élet, a „kicsiny lét”, amely fontos eleme a ferences lelkiségnek, akárcsak az Úrban örvendezés derűje, melyet mindenki elnyerhet, aki Istenre hagyatkozik. Előadásukkal és egész lényükkel a Kerekes házaspár meggyőző tanúságot tett arról, mit jelent számukra világi ferencesnek lenni.

 
Ki olvas minket
Oldalainkat 5 vendég böngészi