Hírek röviden

Plébániai könyvtárunk kifejezetten vallási, hitéleti, egyházi könyvekre szakosodott, hogy az érdeklődőket segítse. Lehetőség van helyben olvasásra és kölcsönzésre egyaránt. A nyitva tartási idő kedd 16.00-17.30 között.

Egyetemes imahét PDF Nyomtatás E-mail

„Talán részekre oszlott Krisztus?” (1Kor 1,13) – az Apostol e figyelemfelhívó szavai adták az idei ökumenikus imahét mottóját szerte a világon. Követőinek megosztottságát előre látta Jézusunk, s ezért arra kérlelte mennyei Atyját, hogy a keresztények „legyenek mindnyájan egy, amint te Atyám és én egy vagyunk, úgy ők is egységben éljenek, s így hitelesen tegyenek tanúságot rólunk” (vö. Jn 17,21)

Megvallom, eddig kevés alkalommal vettem részt az egységért imádkozók közösségében, de a mostani imahéten elemi erővel tört rám a fájdalom amiatt, hogy mi keresztények mennyire megosztottak vagyunk, s így a Krisztusról való tanúságtételünk hitele csorbát szenved. Mindezek ellenére bizton hiszem, hogy „ami embernek lehetetlen, az Istennek lehetséges” (Lk 18,27).

Szokol Lajos

 
Ki olvas minket
Oldalainkat 11 vendég böngészi